Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kolejne lewe instalacje zlikwidowane

27-05-2015, 14:29 Joanna Oreł

Nawet do pięciu lat więzienia grozi zatrzymanym wczoraj przez rudzkich stróżów prawa osobom podejrzanym o kradzież energii elektrycznej. To już kolejny nalot na „pajęczarzy” Pamiętajmy, że „lewe” instalacje, to śmiertelne zagrożenie dla mieszkańców.

Wczorajsze kontrole (26.05.) sieci elektrycznych przeprowadzili policjanci z „jedynki” oraz pracownicy Taurona. Kontrole prowadzono w budynkach przy ulicach Wyleżoła w Rudzie. W trzech przypadkach kontrolerzy ujawnili prowizorycznie przygotowane instalacje, za pomocą których następowała kradzież prądu.

Podejrzani o kradzież energii elektrycznej mają od 67 do 79 lat. „Lewe” instalacje zostały zlikwidowane. Sprawcom kradzieży prądu grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

- Pamiętajmy, że plątaniny kabli wykonane przez domorosłych „elektryków”, to zagrożenie dla bezpieczeństwa lokatorów. Kontrolerzy już nie raz stwierdzili, że skręcane naprędce przewody elektryczne groźnie iskrzą i tylko szybka interwencja wprawnych instalatorów sieci sprawiła, że nie doszło do przegrzania instalacji i powstania pożaru - apeluje rudzka policja.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


31-05-2015, 11:35
Alex. napisał(a):

I bardzo dobrze 5 lat wiezienia to ich cos nauczy tych darmozjadow.