Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kibice Ruchu Chorzów świętowali na rynku urodziny klubu. Wkroczyła policja

21-04-2021, 15:59 admin

We wtorek (20.03) wieczorem około 60 kibiców chorzowskiej drużyny zebrało się na placu przed rudzkim magistratem, aby świętować kolejną rocznicę powstania ich klubu. Zgromadzenie zakończyło się po interwencji policji.

Od kilku dni wiadomo było, że kibice chorzowskiej drużyny piłkarskiej będą chcieli uczcić kolejną rocznicę powstania ich klubu. W związku z tym śląscy policjanci zabezpieczali teren wokół siedziby chorzowskiego klubu, ale wzmogli też czujność w innych śląskich miastach.

Nieprzypadkowo, bo kibice postanowili zmienić lokalizację i spotkali się na placu przed rudzkim magistratem. Po godz. 20 na Placu Jana Pawła II pojawiło się około 60 osób. Stróże prawa wylegitymowali 23 osoby, sporządzili 13 wniosków do sądu i nałożyli cztery mandaty karne za niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Policjanci z rudzkiej komendy prowadzą czynności wyjaśniające w związku z nielegalnym zgromadzeniem i zakłócaniem porządku.

 

Foto: Facebook/NRŚL GANG


Komentarze


21-04-2021, 22:21
santa13 napisał(a):

Zwykłemu człowiekowi zawsze potraficie wlepić mandaty za świętowanie. Wygląda na to, że Ruda Śląska jednak jest dalej niebieska :D