Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Jechał mimo sądowego zakazu i był nietrzeźwy

11-05-2015, 10:42 Joanna Oreł

Dwa promile miał w organizmie 23-latek, którego zatrzymali rudzcy policjanci. Jazda pod wpływem alkoholu to jednak nie wszystko, bowiem okazało się, że młody wiekiem kierowca na swoim koncie ma już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkańcowi Orzesza grożą 3 lata więzienia.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w nocy z piątku na sobotę (8-9.05.) na ulicy 1 Maja. Podczas badania alkomatem okazało się, że kierujący fordem 23-latek ma w organizmie dwa promile alkoholu. Jazda na podwójnym gazie to jednak nie jedyne przestępstwo jakiego dopuścił się mieszkaniec Orzesza, gdyż po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że sąd wydał już wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 23-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności a dodatkowo, zaś za złamanie sądowego zakazu grożą mu 3 lata więzienia.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


13-05-2015, 08:03
yahu pawul napisał(a):

takim bydlakom należy obcinać łapy, a jak nie można - bo prawo takie ścierwa chroni(!!?) to wreszcie zrobić ten super mądry przepis - czyli konfiskować auta, które w Polsce w większości i tak nadają się tylko na złomowisko !!