Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Hucznie świętowali Dzień Kobiet...

09-03-2015, 10:49 Joanna Oreł

Dzisiaj (9.03.) od wczesnych godzin porannych policjanci z rudzkiej drogówki przeprowadzali kontrole stanu trzeźwości. Mundurowi wykorzystując analizator wydechu FST mogli w szybki sposób sprawdzić stan trzeźwości wielu kierujących. Poranna kontrola pozwoliła na wyłapanie tych kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy jeszcze na kacu po wczorajszym święcie.

Celem takiego działania jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym między innymi poprzez prowadzenie kontroli stanu trzeźwości kierowców, a także zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych uczestników naszych dróg.

Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg, przeprowadzone były w związku z wczorajszym Dniem Kobiet. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości w różnych punktach naszego miasta. Niestety dwóch panów po wczorajszym święcie było jeszcze pod wpływem alkoholu. Obaj kierowcy popełnili wykroczenie za które zostały im zatrzymane uprawnienia, mieli poniżej pół promila alkoholu.

Rudzki sąd zadecyduje teraz o wysokości grzywny i czasie na jaki będą mieli zatrzymane uprawnienia. Dla przypomnienia - każdy kierowca który w swoim organizmie ma od 0,2 do 0,5 promila alkoholu popełnia wykroczenie z art. 87§1 Kodeksu wykroczeń. Za ten czyn grozi kara aresztu lub grzywny w wysokości do 5 tys. złotych i zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 6 miesięcy.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze