Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Handlowali nielegalnymi używkami na targowisku

31-07-2015, 09:06 Joanna Oreł

Rudzcy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali 53-letnią kobietę i 59-letniego mężczyznę. Oboje podejrzani są o handel nielegalnym spirytusem i papierosami. Zatrzymanym grozi mu wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej cyklicznie sprawdzają doniesienia o osobach handlujących nielegalnymi używkami. Tym razem w ciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali dwie osoby związane ze sprzedażą lewego alkoholu i papierosów. Policjanci wspólnie z celnikami najpierw przeprowadzili obserwację i zatrzymanie podejrzanych na miejskim targowisku, a następnie weszli do ich mieszkań, w których był rozcieńczany i rozlewany alkohol.

Śledczy w środę zatrzymali 53-letnią kobietę, a w czwartek 59-letniego rudzianina, którzy z tego procederu stworzyli sobie źródło utrzymania. Na targowisku i w ich mieszkaniach stróże prawa zabezpieczyli wyroby spirytusowe, krajankę tytoniową oraz kilkaset paczek papierosów bez znaków akcyzy. Zatrzymanym grozi teraz do 3 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze