Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Graficiarze wpadli w ręce policjantów

28-02-2017, 11:31 KMP Ruda Śląska

W ręce dzielnicowych z rudzkiej „trójki” wpadli młodzi graficiarze. Ośmioro rudzian w wieku od 14 do 17 lat dokonało zniszczenia ścian klatki schodowej budynku przy ulicy Bolesława Chrobrego. Zatrzymanie „artystów” możliwe było dzięki skutecznej postawie jednego z mieszkańców, który nie akceptował postawy graficiarzy.
Policjanci z Komisariatu III w Rudzie Śląskiej w piątek zostali powiadomieni przez świadka o młodych chłopakach, którzy malują farbą w sprayu po ścianach klatki schodowej. Chwilę później w ręce stróżów prawa wpadło aż 8 osób, 7 chłopaków w wieku od 14 do 17 lat i 14-letnia dziewczyna. Policjanci przy nieletnich „artystach” zabezpieczyli puszki z farbą, którą „zdobili” budynek. Cała ósemka została przewieziona do kochłowickiego komisariatu, a następnie przekazana rodzicom. Sprawą graficiarzy zajmie się sąd rodzinny.

Zgłoszenie świadka, który nie zaakceptował niszczenia elewacji budynku, wpisuje się w ramy kampanii "Nie reagujesz – akceptujesz". Chcąc mieszkać w bezpiecznym otoczeniu, musimy zdać sobie sprawę z faktu, że skuteczność działań policji w dużej mierze zależy od reakcji świadków na zaistniałe przestępstwa czy akty wandalizmu. Widząc coś niepokojącego nie bójmy się sięgnąć po telefon i wykręcić numer 997.


Komentarze