Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Fałszywy "prokurator" ukradł 87-latce 40 tys. zł

13-07-2017, 10:44 admin

Powiedz STOP oszustom! Przez telefon każdy może być Twoim krewnym, policjantem, a wczoraj nawet prokuratorem. Nie ufaj bezgranicznie swoim rozmówcom! Tylko w poniedziałek oszust zadzwonił i wyłudził od 87-letniej rudzianki 40 tys. złotych.

Mimo apeli policjantów, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający między innymi metodą "na wnuczka, krewnego, policjanta" wciąż wyłudzając pieniądze od bezbronnych starszych osób. W poniedziałek pojawiła się nowa legenda „na prokuratora”. Do 87-letniej rudzianki zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora, który tropi nieuczciwą kasjerkę z banku.

Kobieta instruowana przez mężczyznę odwiedziła dwie rudzkie placówki jednego z banków i wybrała ze swojego konta w sumie 40 tys. złotych. Za każdym razem podejmowane pieniądze umieszczała we wskazanym telefonicznie miejscu. Dopiero po całym zdarzeniu seniorka zreflektowała się i opowiedziała całą historię w banku, z którego pobierała pieniądze. Powiadomieni policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań sprawcy, który obserwował swoją ofiarę i zniknął z pieniędzmi.

- Kolejny raz prosimy o ostrzeżenie osób starszych, także najbliższych sąsiadów. To my jako wnukowie i dzieci porozmawiajmy z naszymi seniorami i ostrzeżmy ich przed oszustami. Z doświadczenia wiemy, że nie wystarczy jedna rozmowa, ten temat powinien być poruszany często, aby w osobach starszych wyrobić niejako mechanizm obronny przed oszustami - apelują rudzcy policjanci. - Przypominamy: o każdej próbie oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić policję pod numer 997 (bezpłatny numer również z telefonów komórkowych).

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze