Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Fałszywy policjant okradł 78-latkę

16-05-2018, 13:23 admin

Po długiej przerwie w naszym mieście znów pojawili się oszuści działający starą metodą „na wnuczka”. Tym razem zadzwonił fałszywy policjant do 78-letniej rudzianki. Pretekstem do wyłudzenia pieniędzy miał być wypadek samochodowy, członka jej rodziny.

W poniedziałek tuż po południu znów zadzwonił telefon stacjonarny u starszej mieszkanki Rudy Śląskiej. Oszust zadzwonił do 78-letniej rudzianki i podając się za policjanta, poinformował o wypadku drogowym członka jej rodziny. Potrzebował pilnie pieniędzy na pokrycie strat. Kobieta chcąc pomóc, przekazała nieznanemu mężczyźnie 8 tys. złotych. Policję powiadomiła dopiero wieczorem, gdy zorientowała się, że to oszustwo.

- Przestrzegamy osoby starsze dysponujące telefonem stacjonarnym, których nazwiska i imiona figurują w książkach telefonicznych. Właśnie wiek na który wskazują imiona używane często kilkadziesiąt lat temu, stacjonarny telefon oraz jego numer ujawniony w książce to dla oszustów elementy pomocne przy przeprowadzania ataku - apeluje rudzka policja.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze