Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Fałszywa policjantka wyłudziła 129 tys. zł

26-11-2020, 09:28 Joanna Oreł

W ubiegły czwartek fałszywa funkcjonariuszka policji zadzwoniła pod numer telefonu mieszkanki naszego miasta i wyłudziła na potrzeby rzekomego „śledztwa” aż 129 tys. złotych. Pomogła jej sama ofiara, która, by teoretycznie uchronić swoje oszczędności, przekazała je w całości oszustce. 

Według informacji fałszywej policjantki, pieniądze kobiety, do której zadzwoniła, były rzekomo zagrożone. Jedynym sposobem na ich uchronienie miał być przelew całej kwoty na policyjne konto. Przerażona kobieta przelała wszystkie pieniądze na konto oszustów, wierząc, że w ten sposób za kilka dni pieniądze do niej wrócą. Wczoraj, gdy na koncie dalej było pusto, zadzwoniła i zapytała prawdziwych policjantów, kiedy jej ponad 129 tys. zł zostaną zwrócone.

Foto: Pixabay


Komentarze


26-11-2020, 13:06
Kris napisał(a):

Tyle sie pisze mowi ostrzega telewizja trombi o naciagaczach jak sie zachowac w takiej sytuacji ludzie obudzcie sie .Niedawno tez w R sl byla taka sytuacja (kobieta poprosila o cieplom wode mieszkanca i tez okradla) to jest wina ludzi okradzionych co nie maja rozumu a szkoda gadac

26-11-2020, 10:20
Paweł S napisał(a):

No trzeba być kretynką....