Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dzielnicowy o bezpieczeństwie w czasie ferii

25-01-2018, 09:53 KMP Ruda Śląska

O tym jak należy zachować szczególne bezpieczeństwo podczas ferii zimowych, dowiedziały się dzieci z przedszkola nr 14 przy ulicy Węglowej. Dzielnicowy opowiedział małym rudzianom czego należy unikać w trakcie zimowych zabaw. Tego typu spotkania spotkania są na bieżąco realizowane przez rudzkich dzielnicowych.

O bezpieczeństwie naszych milusińskich w przedszkolu, jak i w czasie zimowych zabaw na podwórku czy w trakcie wyjazdów na ferie mówił, podczas spotkania edukacyjnego dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej, sierż.szt. Mikołaj Szuniewicz.

Policjant ostrzegał przedszkolaków przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Szczególnie podkreślił, jak niebezpieczne jest wchodzenie na lód na zbiornikach wodnych, przytaczając ostatnie zdarzenia z naszego województwa. Przypominał dzieciom, że zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów jest bardzo niebezpieczne. Przypomniał również, że nie wolno oddalać się od miejsca zabawy samemu, bez zgody i opieki rodziców. Wszystkim wychowankom Przedszkola Miejskiego nr 14 życzył, aby ferie zimowe upłynęły radośnie i bezpiecznie.


Komentarze