Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dzielnicowi uczestniczą w spotkaniach z mieszkańcami

11-05-2017, 08:54 KMP Ruda Śląska

Dzielnicowi rudzkich komisariatów uczestniczą w spotkaniach Prezydent Rudy Śląskiej z mieszkańcami poszczególnych dzielnic. Przy okazji tych spotkań odpowiadają na pytania mieszkańców i promują nowe kanały komunikacji z policją. Jest to dobry moment, aby dzielnicowy mógł osobiście odpowiedzieć na pytania zebranych na spotkaniach.

Dzielnicowi bardzo cenią sobie możliwość kontaktu z szerszą grupą mieszkańców i dlatego biorą udział w spotkaniach organizowanych przez rudzki magistrat. Przy okazji tych spotkań mogą porozmawiać z ludźmi, którzy cenią sobie możliwość decydowania o losie swojej dzielnicy. Policjanci po spotkaniu są do dyspozycji mieszkańców i odpowiadają na liczne pytania. To również bardzo dobra okazja do promowania nowych kanałów wymiany informacji i kontaktu, takich jak aplikacja „Moja Komenda”, służąca do kontaktu z dzielnicowymi i komisariatami policji. Kolejna aplikacja to Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie mieszkańcy mogą zaznaczać zagrożenia, które dla nich są najbardziej uciążliwe, przekazując w ten sposób informację policji. Dzielnicowi tłumaczą mieszkańcom jak zmienił się charakter ich służby po wdrożeniu nowej formuły pracy dzielnicowego. Mieszkańcy są zadowoleni, że teraz ich policjant „pierwszego kontaktu” jest bliżej nich i spędza z nimi więcej czasu.

Na zdjęciach dzielnicowi w Komisariatu Policji V w Rudzie Śląskiej podczas spotkania z mieszkańcami Halemby. Kolejne spotkanie już dziś dla mieszkańców dzielnic Wirek i Czarny Las, a w poniedziałek dla mieszkańców Orzegowa i Goduli.


Komentarze