Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Działania „Prędkość” w Rudzie Śląskiej

31-01-2017, 08:58 admin

Na drogach Rudy Śląskiej trwają policyjne działania „Prędkość”. Ich celem jest ograniczenie zdarzeń drogowych, których główną przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci rudzkiej drogówki kontrolują ruch pojazdów z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń pomiarowych i skrupulatnie rozliczają wszelkie przewinienia.
Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość na drodze. Następstwem takiej jazdy jest długa droga hamowania czy brak kontroli nad pojazdem, co może skończyć się wypadkiem.

Od do wieczora na rudzkich drogach trwają działania "PRĘDKOŚĆ", prowadzone przez policjantów ruchu drogowego. Już od rana można natknąć się na kontrole drogowe prowadzone przez drogówkę. Mundurowi przede wszystkim zwracają uwagę na kierowców przekraczających prędkość, jednak ich uwadze nie umkną także inne wykroczenia. Warto przypomnieć, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym kończą się poza mandatem i punktami karnymi zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Każde, nawet najmniejsze przekroczenie prędkości przyczynia się do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Skutkuje przede wszystkim dłuższą drogą hamowania, co ma niebagatelne znaczenie przy kolizjach i wypadkach drogowych oraz skutkach tego typu zdarzeń.

 

źródło: KMP Ruda Śląska 


Komentarze