Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Działania "NURD"

11-06-2015, 09:13 Joanna Oreł

Dzisiaj (11 czerwca) rudzcy policjanci, podobnie jak ich koledzy w całym województwie, prowadzić będą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych rowerzystów i motorowerzystów.

W trakcie działań policjanci egzekwować będę prawidłowe korzystanie z dróg opisanej kategorii uczestników ruchu. Z pewnością kontroli podlegać będzie wyposażenie rowerów i motorowerów oraz wymagane uprawenienia do kierowania tymi pojazdami. Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć piesi, którzy poprzez przekraczanie jezdni w sposób nieprawidłowy doprowadzą do zagrożenia na drodze.

Wysokie mandaty grożą także kierującym pojazdami, którzy nie będą stosować się do obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszym znajdującym się na wyznaczonych przejściach. Cykliczne działania mundurowych ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu mają przynieść pożądany efekt czyli poprawę bezpieczeństwa oraz wiedzy wszystkich użytkowników ruchu na temat zasad, relacji oraz zagrożeń w bezpieczeństwie na drogach.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze