Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Działania "Alkohol i narkotyki"

03-02-2017, 09:14 KMP Ruda Śląska

Od szóstej rano przez całą dobę na terenie Rudy Śląskiej, podobnie jak na drogach całego kraju policjanci prowadzą działania "Alkohol i Narkotyki". Kierujący mogą spodziewać się kontroli trzeźwości urządzeniami do tzw. "szybkiego wykrywania alkoholu" w wydychanym powietrzu. Działania te mają na celu stworzenie przeświadczenia o nieuchronności odpowiedzialności za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków.

Celem działań jest eliminacja z naszych dróg kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu, bądź środków działających podobnie do alkoholu. Do działań zaangażowani zostaną policjanci rudzkiej drogówki, wspomagani funkcjonariuszami innych pionów policyjnych.

Kierujący mogą spodziewać się kontroli trzeźwości urządzeniami do tzw. "szybkiego wykrywania alkoholu" w wydychanym powietrzu, oraz testerami do wykrywania środków odurzających w organizmie. Jesteśmy przekonani, że wszelkiego typu kampanie reklamowe, profilaktyka wśród osób z którymi spotykamy się przy okazji różnych przedsięwzięć, wyrobią w świadomości ludzi brak akceptacji i negatywne nastawienie do kierujących poruszających się po naszych drogach na "podwójnym gazie", czy też pod wpływem narkotyków. Oprócz sprawdzenia trzeźwości kontrolować będziemy również obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących, pasażerów, a także prawidłowe sposób przewożenia dzieci.

działania mają także na celu, stworzenie przeświadczenia o nieuchronności odpowiedzialności za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości.


Komentarze