Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dwóch chuliganów zatrzymanych za pobicie i groźby

08-03-2018, 08:52 admin

Policjanci z komisariatu II zatrzymali dwóch chuliganów w wieku 23 i 24 lat, utożsamiających się z kibicami chorzowskiej drużyny piłkarskiej. Rudzianie na przystanku autobusowym w Wirku pobili 33-latka za to, że nie kibicuje ich drużynie. Wcześniej sprawcy poszarpali 15-latka, którego zmusili do wykrzykiwania obelg na inną śląską drużynę.

Zawiadomieni przez pobitego 33-latka policjanci szybko zatrzymali jednego ze sprawców. Drugiemu udało się uciec, lecz kilkadziesiąt minut później, w jego mieszkaniu, zjawili się kryminalni z „dwójki”. Obaj sprawcy byli pijani, a tuż przed pobiciem 33-latka, zaczepili innego młodego rudzianina, którego groźbą i szarpaniem za włosy zmusili do wykrzykiwania obelg wobec jednej ze śląskich drużyn piłkarskich i jej kibiców. Całe zajście nagrywali telefonem komórkowym.

Kryminalni z grupy do walki z przestępczością pseudokibiców rudzkiej komendy ustalili, że powodem tak agresywnego zachowania się napastników była odpowiedź pokrzywdzonego, że nie jest kibicem żadnego klubu piłkarskiego. Wtedy sprawcy zaatakowali stojącego na przystanku mężczyznę, bijąc go i rozbijając na jego głowie butelkę. Pokrzywdzony mężczyzna został zabrany przez pogotowie do szpitala.

Policjanci doprowadzili obu sprawców do rudzkiej prokuratury. Usłyszeli oni zarzuty pobicia, gróźb karalnych oraz zmuszania do określonego zachowania, za co grozi nawet 5 lat więzienia. Prokurator zdecydował o oddaniu ich pod dozór policji i konieczności wpłacenia poręczenia majątkowego.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


11-03-2018, 19:45
prawdziwy kibic. napisał(a):

5 lat wiezienia i odszkodowanie za pobicie 100000 zl.kazdy, to ich nauczy zycia.