Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dwóch chłopców potrąconych na przejściu dla pieszych

10-08-2015, 08:35 Joanna Oreł

Policjanci z rudzkiej komendy wyjaśniają okoliczności czwartkowego wypadku z udziałem pieszych. Dwoje dzieci na pasach potrącił samochód w który wjechało audi kierowane przez 32-letniego mieszkańca Katowic. Dzieci z ogólnymi potłuczeniami trafiły do szpitala na obserwację.

Wczoraj tuż po godzinie trzynastej przy ulicy Piłsudskiego doszło do wypadku drogowego w którym ucierpiało dwóch chłopców. 32-letni mężczyzna kierujący osobowym audi najechał na tył stojącej przed przejściem dla pieszych toyoty yaris, która uderzyła w przechodzącą przez pasy grupę pieszych. Poszkodowanymi w tym wypadku są dwaj chłopcy w wieku 7 i 8 lat, których pogotowie ratunkowe zabrało do katowickiego szpitala. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz rudzcy śledczy.

Panujące obecnie wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na sytuację na drogach - kierowcy często tracą czujność, są rozkojarzeni, a ich reakcje są opóźnione. W wyniku tego dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych, między innymi takich jak opisane powyżej. Apelujemy do kierowców o rozsądek na drogach i zmniejszenie prędkości.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze