Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Dwa zdarzenia z udziałem dzieci

12-05-2015, 11:13 Joanna Oreł

Do dwóch nietypowych zdarzeń doszło wczoraj (11.05.) w Rudzie Śląskiej. W pierwszym zdarzeniu kierujący toyotą, potrącił na przejściu dla pieszych 11-letnią dziewczynkę, która jechała na rolkach, a w drugim 14-letni rowerzysta na chodniku potrącił pieszą. Apelujemy do rodziców, aby zwrócili uwagę swoich pociech na ich i innych bezpieczeństwo.

W poniedziałek po godzinie siedemnastej na ulicy Joanny 58-letni rudzianin kierując toyotą potrącił 11-letnią dziewczynkę, która jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów wjechała na rolkach na przejście dla pieszych, bezpośrednio przed samochód.

Do drugiego zdarzenia doszło przed godziną dziewiętnastą na chodniku przy ulicy Korfantego, gdzie 14-letni rowerzysta, potrącił 61-letnią kobietę. Piesza przewróciła się i doznała złamania nosa. Kobieta została zabrana do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

- W obu tych przypadkach należy stwierdzić, że dzieci nie zachowały szczególnej ostrożności. Apelujemy w związku z tym do rodziców, aby uświadomić swoim pociechom, że jeżdżąc po chodniku na rolkach czy też na rowerze, bezwzględnie muszą zachować daleko idące środki ostrożności, aby nie dochodziło do opisanych powyżej zdarzeń. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma radami, jakie zostały opracowane i przedstawione w postaci krótkiego filmu przez gliwickich policjantów - apeluje rudzka policja.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze