Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Damski bokser zatrzymany

07-05-2015, 15:40 Joanna Oreł

Kolejny sprawca przemocy domowej zatrzymany przez stróżów prawa z rudzkiej dwójki. Wczoraj (06.05.) przed północą policjanci zostali wezwani na interwencję domową gdzie zatrzymali sprawcę znęcania się psychicznego i fizycznego nad córką.

To już nie pierwszy raz, gdy mundurowi musieli studzić zapały nietrzeźwego ojca. 23-letnia kobieta dzwoniąc po pomoc na policję, została zaatakowana przez ojca, który wyrwał jej telefon i rozłączył dyżurnego. Dzięki dobremu rozpoznaniu policjantów z „dwójki” udało się szybko trafić pod dobry adres. Krewki ojciec już wcześniej znęcał się nad córką, a rodzina miała założoną niebieską kartę. 48-letni mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu. Sprawcy znęcania i uszkodzenia ciała córki zostały przedstawione zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

- Aby zapobiec problemowi przemocy w rodzinie, potrzebne jest nie tylko jego dostrzeżenie. Także podjęcie właściwych działań przez same ofiary. Nie bójcie się powiadamiać o swojej sytuacji. Istnieją instytucje, organizacje oraz rozwiązania prawne, które są w stanie wam pomóc! Miejscem, do którego należy się zgłosić w pierwszej kolejności, jest najbliższy komisariat policji. Można również wezwać policjantów na miejsce zdarzenia, jeśli do aktu przemocy doszło w domu. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer 997 - podkreśla rudzka policja.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze