Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Chciał przekupić policjantów

08-09-2020, 11:33 admin

Policjanci z Komisariatu I w Rudzie Śląskiej zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który proponował im łapówkę w zamian za uniknięcie odpowiedzialności. Poza próbą przekupstwa, zatrzymany odpowie jeszcze za inne przestępstwa, w tym za posiadanie narkotyków i jazdę w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z ogniwa patrolowego rudzkiej jedynki zatrzymali do kontroli opla, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Szybko okazało się, że 33-letni kierujący jest pijany - badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Oprócz tego miał przy sobie marihuanę.

Mężczyzna zaproponował policjantom 2000 zł łapówki w zamian za „przymknięcie oka” i odwiezienie go do domu. Mundurowi pouczyli rudzianina, że popełnia kolejne przestępstwo, ten jednak dalej próbował namówić policjantów, by wzięli gotówkę i zapomnieli o sprawie. Stróże prawa zatrzymali 33-latka. Wczoraj prokurator objął 33-letniego rudzianina policyjnym dozorem i zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze