Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Bójka w Plazie. Zatrzymano trzy osoby

26-10-2021, 12:15 Joanna Oreł

Mundurowi z patrolówki komisariatu II w Rudzie Śląskiej zatrzymali trzech sprawców pobicia czterech osób w CH Plaza. Pokrzywdzeni zostali zaatakowani w toalecie gdy wyszli z klubu zlokalizowanego w galerii. Śledczy z wireckiego komisariatu zajęli się już sprawą i zbierają dowody obciążające sprawców.

Policjanci patrolując teren przy galerii handlowej w nocy z soboty na niedzielę dostali informację od pracownika ochrony o bójce. Okazało się, że bawiący się w klubie zlokalizowanym w galerii handlowej mężczyźni, gdy udali się do toalety, zostali zaatakowani przez trzech mężczyzn. W obronie ofiar stanęła żona jednego z mężczyzn i ojciec drugiego. Oni również zostali uderzeni przez napastników.

Gdy policjanci dobiegli do miejsca pobicia, sprawców już nie było, a jeden z pokrzywdzonych był nieprzytomny. Na miejscu szybko pojawili się ratownicy medyczni, którzy udzielili pobitym pomocy. Pracownicy ochrony pokazali policjantom sprawców na monitoringu. Jeden z nich był już znany stróżom prawa, którzy szybko ruszyli na poszukiwania. Na jednej z okolicznych ulic zlokalizowali i zatrzymali napastników.

Rudzianie w wieku 19-, 26- i 27-lat trafili do policyjnego aresztu. Z informacji, jakie uzyskali śledczy, wynika, że mężczyźni ci byli pobudzeni, agresywni i bez powodu zaczepili będących w toalecie mężczyzn. Dochodzeniowcy z Wirku zbierają teraz dowody, które pozwolą na postawienie zarzutów sprawcom pobicia.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze