Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Bezpieczny pierwszy weekend wakacji

22-06-2017, 10:54 KMP Ruda Śląska

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości, stanu technicznego pojazdu oraz egzekwowanie obowiązujących przepisów – tak będzie wyglądał najbliższy weekend dla funkcjonariuszy ruchu drogowego i prewencji, którzy jak co roku, będą czuwać nad bezpieczeństwem Polaków wyjeżdzających na wakacje. Dodatkowo policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

Od piątku, od godziny 6.00 do niedzieli do godziny 22.00, na drogach Rudy Śląskiej będzie więcej patroli policjantów ruchu drogowego i prewencji. Będą one widoczne na wylotówkach i trasach szybkiego ruchu, miejscach newralgicznych i tych, w których może dochodzić do łamania przepisów.

Funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość kierowców, a także stan techniczny samochodów, dlatego też lepiej jest sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Odpowiedzialny kierowca powinien sprawdzić między innymi, czy wszystkie światła ma sprawne, czy pojazd ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny eksploatacyjne w samochodzie są uzupełnione.

Kontrolowany będzie także stan trzeźwości kierujących. W ten weekend, tak jak i w latach ubiegłych, nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policyjne działania będą również obejmowały sprawdzenia, czy wszyscy podróżujący jadą z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w przeznaczonych do tego fotelikach. Należy zapamiętać, że pasy i foteliki zostały wymyślone po to, aby chronić ludzkie życie, a nie po to, aby je utrudniać.

Ponadto w trakcie trwania bezpiecznego weekendu przeprowadzonych zostanie szereg wzmożonych działań prewencyjnych ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości pospolitej, wykroczeń szczególnie uciążliwych oraz wszelkiego rodzaju patologicznych zachowań, szczególnie przyglądać się będziemy zachowaniom nieletnich.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Pierwszy weekend wakacyjny to czas spędzany często aktywnie, czasami w gronie rodziny, dlatego zróbmy wszystko, aby minęły one w spokojnej atmosferze nie tylko przy stole, ale także na drodze.


Komentarze