Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Artyści rozliczeni

07-04-2015, 10:43 Joanna Oreł

Dzięki skuteczności oraz zaangażowaniu policjantów z rudzkiej Halemby udało zatrzymać się i rozliczyć pięciu graficiarzy. Mężczyźni dokonali zniszczenia mienia, malując elewacje bloków mieszkalnych i garaży. Śledczy z komisariatu V przedstawili im 9 zarzutów zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu policji V w Rudzie Śląskiej od pewnego czasu pracowali nad sprawą zniszczeń elewacji budynków na terenie Halemby. Pod koniec ubiegłego tygodnia rozpoczęły się zatrzymania wytypowanych wcześniej sprawców.

W sumie zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 17 do 27 lat. Policjanci przy zatrzymanych zabezpieczyli kilkanaście puszek z farbą, którą szpecili budynki. Śledczy przedstawili im 9 zarzutów zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy podejrzani przyznali się do popełnionych czynów. Właściciele pomalowanych budynków i garaży z pewnością będą dochodzić od grafficiarzy odszkodowań za zniszczenia.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


07-04-2015, 22:39
hwdp napisał(a):

Brawo dac im medale zamiast zajac sie prawdziwymi bandziorami to lapia malarzy za co im place!

07-04-2015, 19:25
criist napisał(a):

Dlaczego mają dochodzić, acha dlatego że rozprawa karna ma nakarmić tylko skarb państwa. Logiczne by było gdyby rozprawa karna załawiłaby również inne roszczenia, ale wtedy inni prawnicy nie zarobiliby.