Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Areszty za usiłowanie rozboju, włamanie i zdemolowanie mieszkania

22-10-2021, 13:28 Joanna Oreł

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy w Rudzie Śląskiej zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 39-, 38- i 30-lat, którzy zdemolowali mieszkanie, ukradli z niego pieniądze i usiłowali dokonać rozboju na 33-latku. Mężczyźni grozili pokrzywdzonemu rozbitą butelką, żądając pieniędzy i znęcali się nad jego psem. Rudzki sąd po wniosku śledczych zdecydował o tymczasowym aresztowaniu napastników.

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend, gdy trzech rudzian pod nieobecność lokatora wyłamało drzwi do jego mieszkania, uszkodzili meble oraz sprzęty w mieszkaniu i ukradli z niego gotówkę. Gdy 33-latek wrócił, napastnicy również przyszli za nim do mieszkania i przy pomocy rozbitej butelki grozili mu i żądali wydania pieniędzy. Jeden z napastników chcąc zmusić pokrzywdzonego do współpracy z nimi, znęcał się nad jego psem. Pokrzywdzony nie miał gotówki, więc zagrozili, że jeszcze wrócą. Dali mu również do zrozumienia, że gdyby przyszło mu do głowy powiadamiać policję, to się z nim rozliczą.

Policjanci z Rudy Śląskiej zostali na szczęście powiadomieni o sprawie. Kryminalni szybko ustalili przebieg zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Zatrzymali całą trójkę, pomimo że próbowali się ukryć. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić im szereg zarzutów - między innymi usiłowania rozboju, pobicia, włamania i kradzieży, zniszczenia mienia, gróźb karalnych, wpływania na świadka i znęcania się nad zwierzęciem.

Rudzki sąd po zapoznaniu się z materiałami śledczych zadecydował o tymczasowym aresztowaniu całej trójki. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.


Komentarze