Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Aresztowano małżeństwo dilerów

05-08-2020, 10:41 admin

Policjanci z rudzkiej komendy zatrzymali małżeństwo, które posiadało znaczną ilość narkotyków. Do zatrzymania doszło w ich mieszkaniu na terenie Goduli. Kryminalni zabezpieczyli ponad 6550 porcji narkotyków. Małżonkom grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową w rudzkiej komendzie rozpracowując siatkę dilerów potwierdzili posiadane informacje, że małżeństwo z Goduli w swoim mieszkaniu posiada narkotyki. Kryminalni rozpoczęli sprawdzenia i gdy byli już pewni „trafienia”, wkroczyli do mieszkania 34-latka i jego 30-letniej partnerki. W trakcie przeszukania znaleźli i zabezpieczyli woreczki z narkotykami. Badanie przeprowadzone przy pomocy specjalistycznych testerów wykazało, że zabezpieczony proszek to amfetamina, z której można było przygotować blisko 6550 porcji dilerskich, ponad 220 porcji marihuany, mefedron i tabletki extasy.

Zatrzymane małżeństwo zostało osadzone w policyjnym areszcie, a wobec 34-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił na przedstawienie małżeństwu zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających. Czynności w tej sprawie trwają i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze