Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Areszt za wyburzenie rozbójnicze

12-12-2017, 10:46 admin

Policjanci z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze. Jak ustalono, zatrzymani wtargnęli do jednego z mieszkań na terenie Rudy Śląskiej i grozili jego właścicielowi uszkodzeniem ciała, żądając przekazania im pieniędzy. Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 38, 42 i 55-lat, podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze na 48-letnim rudzianinie. Kryminalni ustalili, że sprawcy wtargnęli do mieszkania 48-latka i żądali pieniędzy, a gdy usłyszeli, że on nie ma gotówki, grożąc mu pobiciem polecili pozbierać po sąsiadach.

Gdy pokrzywdzony nie wykonał ich polecenia, pobili go i zabrali z jego lodówki kilka kilogramów mrożonek oraz dwa nowe ręczniki. Sprawcy, którzy już wcześniej mieli problemy z prawem, szybko wpadli w ręce kryminalnych. Zebrany w tej sprawie przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienia całej trójce zarzutów przestępstwa, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją rudzkiego sądu, mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze