Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Areszt za narkotyki i napaść na policjanta

08-05-2020, 08:27 admin

W ubiegłym tygodniu jeden z policjantów rudzkiej komendy w trakcie próby zatrzymania młodego mężczyzny związanego z narkobiznesem został przez niego potrącony samochodem. Kryminalny oddał strzały w kierunku auta. Decyzją sądu zatrzymany 21-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w środę, 29 kwietnia na jednym z parkingów w Rudzie Śląskiej. Wtedy to kryminalni z miejscowej komendy podjęli próbę zatrzymania młodego rudzianina podejrzewanego o handel narkotykami. Mężczyzna, gdy zorientował się, że policjanci chcą go zatrzymać, z impetem ruszył swoim samochodem. Zlekceważył policyjne polecenia nakazujące mu zatrzymanie pojazdu i potrącił jednego z policjantów. Kryminalny oddał strzały w kierunku samochodu, co spowodowało, że przestępca kontynuował ucieczkę na piechotę, znikając pomiędzy gęstymi zabudowaniami kilkaset metrów dalej. Pies tropiący znalazł woreczki z narkotykami, które rudzianin wyrzucał w trakcie ucieczki.

Potrącony policjant trafił na badania do szpitala. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń. Na miejscu przez wiele godzin pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Zabezpieczono dwa samochody, z których korzystał przestępca, a w jednym z nich znaleziono ponad 500 działek różnych narkotyków, woreczki strunowe i wagi elektroniczne.

Przez blisko tydzień policjanci poszukiwali 21-letniego rudzianina, sprawdzając wszystkie sygnały i miejsca, w których mógł się ukrywać. Był on już wcześniej notowany za czynną napaść na policjanta. Kryminalni deptali mu po piętach do środy (6.05). 21-latek prawdopodobnie wiedział, że dalsze jego ukrywanie nie ma sensu i wraz z adwokatem zgłosił się do rudzkiej prokuratury. Po usłyszeniu zarzutów młody mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do sądu. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Podejrzany o czynną napaść na policjanta i posiadanie narkotyków 21-latek trafił już do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na proces.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze