Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Areszt dla zabójcy

02-11-2017, 12:44 KMP Ruda Śląska

Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy w sprawie zabójstwa i dwukrotnego usiłowania zabójstwa, pozwolił na przedstawienie 26-latkowi z Bykowiny zarzutów. Decyzją sądu rudzianin został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano. Policjanci zostali o nim powiadomieni przez sąsiada, który zauważył w oknie zakrwawionego młodego mężczyznę, wzywającego pomocy. Po wejściu do domu mundurowi zastali rannego ojca i brata. Przebywał tam również sprawca, który został zatrzymany. Podczas sprawdzania pomieszczeń, stróże prawa znaleźli zwłoki 83-letniej kobiety – babci sprawcy.

Ranni mężczyźni trafili do szpitali, gdzie przeszli operacje. Na miejsce skierowano grupę operacyjno-procesową. Policjanci z wydziału kryminalnego, biegli z zakresu medycyny sądowej i technicy kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Śledczy do późnych godzin wieczornych zabezpieczali ślady kryminalistyczne.

We wtorek 26-latek został doprowadzony do rudzkiej prokuratury, gdzie zostały przedstawione mu zarzuty. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


02-11-2017, 13:46
R.Sl. napisał(a):

Za kraty z takim. Na zawsze! Nie chcę aby kiedykolwiek gdzieś obok mnie chodziło to monstrum.