Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Areszt dla rozbojarza recydywisty

22-12-2016, 13:27 admin

Policjanci z Rudy Śląskiej ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę, który jednego dnia dwa razy napadł na mieszkańców Rudy Śląskiej. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował sprawcę. Za rozbój grozi mu teraz kara do 12 lat więzienia.

Śledczy z rudzkiej komendy doprowadzili do sądu 18-latka, który 15 grudnia napadł na rudzianina, zabierając mu 30 złotych i torbę z książkami i wartymi 300 złotych okularami korekcyjnymi. Sprawca, używając siły sterroryzował i zastraszył starszego mężczyznę tak, że ten bał się zgłosić sprawę policji. Sprawca ze swym kompanem kilkanaście minut po napadzie znów zaatakował, tym razem 18-latka. Po drugim napadzie został zatrzymany przez policjantów.

Pierwszy z napadniętych rudzian, po kilku dniach zgłosił się jednak na policji prosząc o zaświadczenie, które potrzebne było aby z ubezpieczenia zrobić nowe okulary. Policjanci natychmiast powiązali fakty z zatrzymanym 18-latkiem. Podejrzany był wówczas jeszcze w rękach kryminalnych. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kolejnych zarzutów. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 18-letniego recydywistę na 2 miesiące. Podczas gdy podejrzany będzie przebywał w areszcie stróże prawa przeprowadzą pozostałe do wykonania w tej sprawie czynności. Nawet 12 lat więzienia to kara jaka teraz grozi rudzianinowi.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze