Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Areszt dla podpalacza z ulicy Kubiny

27-02-2015, 13:09 Joanna Oreł

Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, mieszkańca ulicy Kubiny w Wirku. Mężczyzna po wtargnięciu do mieszkania 65-letniej kobiety najpierw pobił ją, a następnie podpalił mieszkanie i zbiegł. Jak ustalili śledczy rudzianin działał z zamiarem pozbawienia życia. Usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa.

Świętochłowiccy stróże prawa zatrzymali 28-letniego rudzianina, który wdarł się przez okno do mieszkania 65-letniej świętochłowiczanki i jej 28-letniego syna. Sprawca po wejściu do środka pobił starszą kobietę, a następnie podpalił mieszkanie.

W wyniku pożaru kobieta doznała poważnych obrażeń i wstanie ciężkim trafiła do szpitala. W czasie całego zajścia 28-letniego syna kobiety nie było w mieszkaniu. Podpalacz po całym zdarzeniu zbiegł i ukrywał się w Świętochłowicach, jednakże po kilka dniach intensywnej pracy policjantów wydziału kryminalnego został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu, odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych o zastosowanie tymczasowego aresztowania sprawcy podpalenia. Z ustaleń policjantów prowadzących sprawę wynika, że podpalenie było formą zemsty rudzianina za wcześniejszy konflikt, który poróżnił go z ofiarami. Teraz grozi mu za to 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Źródł: KMP Świętochłowice


Komentarze