Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Apel Policji: Seniorze bądź czujny i uważny

25-11-2016, 10:27 admin

Rudzka policja znów odnotowała kolejne oszustwo dokonane na szkodę starszego rudzianina. Sprawcy działali w znany i ostatnio opisywany sposób na policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji, wykorzystując zaufanie i „dobre serce” starszego pana.

W ostatnim czasie coraz częściej oszuści wykorzystują metodę "na policjanta" podając się za policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji informując, że potrzebują pomocy w rozpracowaniu grupy oszustów. W sytuacjach, gdy otrzymamy telefon od osoby podającej się za policjanta poprośmy o jego stopień, imię i nazwisko, jednostkę oraz numer służbowy. Następnie potwierdźmy jego tożsamość dzwoniąc do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej na numer 997.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że policjanci podczas wykonywanych czynności służbowych nigdy nie poproszą o przekazanie pieniędzy. Żadne czynności służbowe nie dają Policji takich uprawnień. W sytuacji gdy osoba podająca się za policjanta zażąda od nas pieniędzy trzeba wiedzieć, że mamy do czynienia z oszustem i należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze