Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Amatorzy jazdy po kielichu i na zakazie zatrzymani

07-05-2020, 08:21 admin

We wtorek (5.05) rudzcy policjanci zatrzymali aż trzech kierowców, którzy nie powinni znaleźć się za kierownicą. Amatora zbyt szybkiej jazdy i w dodatku na „podwójnym gazie” zatrzymali mundurowi z drogówki, a dwóch zakazowiczów policjanci z „trójki”. 

Policjanci z kochłowickiego komisariatu patrolując ulice miasta, skontrolowali dwóch kierowców opli, którzy swoim zachowaniem na drodze dali podejrzenia, że mają coś na sumieniu. W obu przypadkach przeczucie policjantów nie myliło. Zatrzymani do kontroli kierowcy mieli zakazy kierowania pojazdami. Pierwszy 40-letni mieszkaniec Bytomia dwa miesiące temu rozpoczął swój zakaz, a drugi 46-letni rudzianin za trzy dni miał zakończyć 3-letni sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za złamanie sądowego zakazu kierowcy odpowiedzą karnie. Oprócz kary pozbawienia wolności grozi im kolejny zakaz.

Trzeci amator szybkiej jazdy wpadł na ul. 1 Maja, gdzie przekroczył prędkość. Policjanci z drogówki już na początku rozmowy zauważyli, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkotestem potwierdziło, że ma on 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mieszkający w Rudzie Śląskiej 44-letni Ukrainiec odważył się usiąść w takim stanie za kierownicę. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego obcokrajowca zadecyduje rudzki sąd.

Źródło: KMP Ruda Śląska

 


Komentarze