Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Alkomat w każdym komisariacie

26-10-2017, 09:08 KMP Ruda Śląska

W rudzkiej komendzie i czterech komisariatach, można już korzystać z ogólnodostępnych urządzeń do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Nowoczesne alkomaty zostały zakupione dzięki środkom przekazanym przez władze miasta. Urządzenia zamontowane zostały w miejscach, gdzie każdy może samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie.

 

Każdy, kto uzna, że zanim usiądzie za kierownicą samochodu, potrzebuje sprawdzić stan swojej trzeźwości, będzie mógł sam wykonać takie badanie. Zakupione dzięki wsparciu Urzędu Miasta Ruda Śląska  Alkomaty AL-4000, to urządzenia stacjonarne, przeznaczone do użytkowania w miejscach publicznych. Badanie nim jest prostą i całkowicie bezpłatną czynnością. W alkomacie zastosowano „policyjną” technologię czujnika elektrochemicznego, dzięki czemu zarówno precyzja pomiaru, jak i stabilność działania jest gwarantowana. Kolejne kroki wykonywania pomiaru oraz wynik wyświetlane są na ekranie LCD. Do badania jako ustnik wykorzystywane są słomki, których odpowiedni zapas został przekazany wraz z urządzeniami.

Alkomaty zostały zainstalowane w Komendzie Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej przy ulicy Hallera, w Komisariacie I przy Mickiewicza, Komisariacie III przy ulicy Solnej, Komisariacie IV przy ulicy Różyckiego i Komisariacie V przy ulicy Solidarności. Dzięki takiemu rozmieszczeniu urządzeń mieszkańcy praktycznie każdej dzielnicy, będą mieli całodobową możliwość sprawdzania stanu trzeźwości bez angażowania do tej czynności dyżurnych.

 


Komentarze


27-10-2017, 19:08
grubiorz napisał(a):

nareszcie coś pożytecznego na komendzie!