Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Akcja "pasy" w obiektywie aparatu

12-03-2015, 12:26 Joanna Oreł

Policjanci z rudzkiej drogówki już po raz kolejny korzystają ze specjalistycznego aparatu z teleobiektywem. Sprzęt ten umożliwia robienie zdjęć z daleka, na których widać czy kierowca ma zapięte pasy lub czy rozmawia przez telefon. Są to kolejne działania, których celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezastosowania się do obowiązku podróżowania w pasach bezpieczeństwa.

Już od wczesnych godzin rannych (12.03.) patrole ruchu drogowego usytuowane są w różnych punktach miasta. Policjanci skontrolują maksymalną ilość samochodów, głównie pod kątem wywiązywania się z obowiązku używania pasów przez kierujących oraz pasażerów.

Kontrole będą obejmowały również przewóz dzieci. Podczas których mundurowi będą pouczać dzieci oraz rodziców o niebezpieczeństwach wynikających z faktu niestosowania pasów bezpieczeństwa oraz fotelików. Rudzcy policjanci sprzęt fotograficzny będą wykorzystywali w swojej pracy co najmniej przez najbliższy tydzień.

Warto więc przypomnieć, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze