Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Akcja "pasy" - podsumowanie

17-06-2015, 09:48 Joanna Oreł

Wczoraj (16.06.) na terenie całego województwa śląscy policjanci prowadzili akcję pod kryptonimem "Pasy". Podczas działań mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W trakcie działań na terenie Rudy Śląskiej policjanci ujawnili 48 wykroczeń w tym zakresie.

Wczoraj w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie Rudy Śląskiej policjanci z drogówki przeprowadzili akcję "Pasy". Wzięło w niej udział 14 policjantów. Podczas działań stróże prawa stwierdzili ogółem 48 przypadków naruszenia prawa, w tym 40 dotyczące niestosowania pasów przez kierujących i jeden przypadek przez pasażera. Mundurowi ujawnili także dwa przypadki nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach. W trakcie akcji policjanci wykorzystywali również specjalistyczny aparat z teleobiektywem do rejestracji wykroczeń.

Często zapominamy i nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne jest respektowanie przepisów prawa. Pasy bezpieczeństwa mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym. Warto więc przypomnieć, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem, może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem dwóch punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze