Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

49-latka została zamordowana przez swojego siostrzeńca

20-12-2021, 11:09 Joanna Oreł

Rudzcy śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rudzie Śląskiej wyjaśniają okoliczności śmierci 49-letniej kobiety i próby pozbawienia życia jej 13-letniej córki. W sprawie został zatrzymany 24-letni siostrzeniec denatki podejrzewany o dokonanie zabójstwa.

W piątek wieczorem dyżurny rudzkiej policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu zakrwawionej kobiety w jednym z domów przy ul. Poniatowskiego w Halembie (Kłodnica). Zespoły ratownictwa medycznego przewiozły do szpitali 49-letnią kobietę z poważnym urazem głowy i pobitą jej 13-letnią córkę. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia, zabezpieczyli ślady i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Z pierwszych ustaleń wynikało, że sprawcą mógł być 24-letni siostrzeniec pokrzywdzonej. Mężczyzna najpierw zaatakował kobietę, uderzając w jej głowę kostką brukową. Następnie pobił swoją kuzynkę.

Po kilku godzinach pomimo starań lekarzy kobieta zmarła z powodu odniesionych obrażeń. 13-letnia dziewczynka przeżyła. Policjantom szybko udało się dotrzeć do sprawcy. Obecnie pod nadzorem prokuratora trwa wyjaśnianie przyczyn, przebiegu i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Zamordowana kobieta była nauczycielką w III LO w Kochłowicach.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


20-12-2021, 19:20
Witek napisał(a):

Moje kondolencje