Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

3 prawa jazdy i 8 dowodów rejestracyjnych – weekend na rudzkich drogach

13-03-2017, 12:06 KMP Ruda Śląska

W miniony weekend policjanci z drogówki zatrzymali 3 prawa jazdy i 8 dowodów rejestracyjnych. Trzech kierujących, przekroczyło prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h i utraciło swoje prawo jazdy. Natomiast za zły stan techniczny pojazdów, mundurowi zatrzymali aż 8 dowodów rejestracyjnych.
Do zatrzymania kierujących, którzy z nadmierną prędkością jechali po drogach Rudy Śląskiej doszło w Halembie i Rudzie na ulicy 1-go Maja. Policjanci rudzkiej drogówki prowadzili w tych miejscach w ciągu weekendu kontrole prędkości. Pierwszy z zatrzymanych, to 49-letni kierujący mercedesem. Mężczyzna w piątkowe południe na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 106 km/h. Drugą zatrzymaną była 33-letnia rudzianka, która w sobotę kierując oplem przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. Trzecim piratem drogowym był 24-latek z Zabrza, on kierował peugotem, jadąc ulicą 1-go Maja w niedzielę z prędkością 107 km/h. Za przekroczenie prędkości policjanci zatrzymali wszystkim opisanym kierującym prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Cały ubiegły weekend, mundurowi z drogówki sprawdzali również stan techniczny kontrolowanych pojazdów. Wśród kilkudziesięciu sprawdzonych samochodów, aż 8 było z złym stanie technicznym, zagrażającym bezpieczeństwu na drogach. We wszystkich tych przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne. Właściciele tych pojazdów będą mogli odebrać dokumenty dopiero po usunięciu nieprawidłowości i wykonaniu przeglądu technicznego na stacji diagnostycznej.


Komentarze