Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

3 miesiące aresztu za groźby przy użyciu broni

08-05-2015, 11:54 Joanna Oreł

Pięć zarzutów usłyszał 43-letni mężczyzna z Rudy Śląskiej, który groził pistoletem pneumatycznym byłej żonie i jej konkubentowi. Sąd rejonowy na wniosek zabrzańskiej policji i prokuratury tymczasowo aresztował zatrzymanego na okres 3 miesięcy. Wcześniej był już karany za znęcanie się nad rodziną.

Groźby karalne przy użyciu broni pneumatycznej, naruszenie miru domowego i złamanie zakazu sądowego, to trzy z pięciu zarzutów, jakie usłyszał 43-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. W czwartek (7.05.) kilkanaście minut po godzinie 18 mężczyzna wtargnął do mieszkania swojej byłej żony i groził przy użyciu broni pneumatycznej pozbawieniem życia jej, a także jej konkubentowi.

Po całym zdarzeniu mężczyzna zbiegł z mieszkania. Zabrzańscy policjanci już w ciągu 12 godzin od zdarzenia zatrzymali mężczyznę w jednym z mieszkań w Gliwicach. W trakcie zatrzymania policjanci zabezpieczyli broń. Zatrzymany wcześniej był karany za podobne przestępstwa.

W 2009 roku został skazany za znęcanie się nad rodziną. W lipcu 2014 roku wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności m.in. za groźby karalne i jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Pomimo odbycia kary, mężczyznę nadal obowiązywał sądowy zakaz zbliżania się do byłej żony. Na wniosek zabrzańskiej policji i prokuratury sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Źródło: KMP Zabrze


Komentarze