Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

27-latek znęcał się nad matką i okradał ją

25-08-2023, 11:26 JO

Policjanci z rudzkiej jedynki zatrzymali 27-latka podejrzanego o rozbój, wielokrotne dokonanie wymuszeń rozbójniczych oraz fizyczne i psychiczne znęcanie na szkodę swojej matki. Przestraszona kobieta wykorzystała chwilę, gdy upojony alkoholem syn spał i wyszła z domu po pomoc. Agresor został zatrzymany w policyjnym areszcie, a odebrany siłą matce telefon odzyskany.

27-letni mieszkaniec naszego miasta został zatrzymany za popełnienie przez niego rozboju oraz wielokrotnych wymuszeń rozbójniczych i znęcania się nad 60-letnią matką. Łupem podejrzanego padała najczęściej gotówka posiadana przez matkę oraz wszystko, co można było sprzedać z jej mieszkania. Szalę goryczy przelał rozbój, którego łupem był jej telefon. Kobieta nie chciała oddać synowi swojego smartfona, czekając na ważny telefon. Agresywny syn nie dał za wygraną i siłą odebrał matce telefon, uderzając ja przy tym i dusząc.

Kobieta wykorzystała moment, gdy po południu pijany syn zasnął i wyszła z domu, prosząc znajomą kobietę o powiadomienie policji. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce, zatrzymali 27-letniego wyrodnego syna i odzyskali skradziony matce telefon. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a wcześniejsze badanie trzeźwości wykazało, że ma 1,2 promila alkoholu w swoim organizmie. Pokrzywdzoną rudzianką zajęli się śledczy z rudzkiej jedynki, którzy sporządzili dokumentację dotyczącą wdrożenia procedury Niebieskiej Karty. Oprócz podejrzenia o rozbój sprawca odpowie również za wymuszanie od matki pieniędzy, które niejednokrotnie poprzedzone było biciem i zastraszaniem oraz za fizyczne i psychiczne znęcanie nad matką. Śledczy z jedynki gromadzą teraz materiał dowodowy w tej sprawie, który pozwoli na przedstawienie agresywnemu rudzianinowi zarzutów, a grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Ruda Śląska
Foto: Pixabay


Komentarze