Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

16 kolizji – efekt załamania pogody

29-11-2016, 09:10 admin

Wczorajszy dzień był dla policjantów z drogówki czasem intensywnej pracy. Tylko w ciągu minionej doby na rudzkich drogach doszło do siedemnastu zdarzeń drogowych. Policja apeluje o ostrożność w trakcie podróżowania samochodem po oblodzonych drogach.

Tylko wczoraj doszło do szesnastu kolizji i jednego wypadku. Powodem tak dużej liczby zdarzeń była śliska nawierzchnia dróg. Nagłe opady śniegu z deszczem i temperatura oscylująca w granicach zera spowodowała, że jezdnia była śliska. Pamiętajmy, że praktycznie każdego dnia może być ślisko i niebezpiecznie. Policjanci z drogówki apelują do kierowców o ograniczenie prędkości i ostrożność. Niestety musimy już teraz przyzwyczajać się do takich sytuacji na drogach i odpowiednio wcześnie reagować.

Źródłó: KMP Ruda Śląska


Komentarze


29-11-2016, 19:19
Marcin napisał(a):

Odpowiednio wcześnie to powinny służby drogowe reagować

29-11-2016, 12:28
Kierowca napisał(a):

A ja naiwna wyjechałam wczoraj na drogi Rudy Śląskiej i przeżylam chwile grozy na czarnolesnej... Naiwna, bo pamiętam zapewnienia naszych lokalnych władz, że piaskarki mają wyjechać na drogi do 30 min od opadów śniegu. Ktos wyegzekwowal ten zapis umowy????