Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

125 km/h przez Halembę

18-10-2017, 12:59 KMP Ruda Śląska

Rudzcy policjanci zatrzymali na 1 Maja w rejonie Halemby 29-latka, kierowcę volkswagena, który na terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy o 65 km/h. Mieszkańcowi Mikołowa zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca za to wykroczenie odpowie przed sądem.

Wczoraj, tuż przed północą policjanci rudzkiej drogówki, podczas kontroli prędkości na ulicy 1 Maja w dzielnicy Halemba, zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Kierowca jechał z prędkością 125 km/h, a więc przekroczył więc dopuszczalną prędkość jazdy aż o 65 km/h. Mundurowi zatrzymali 29-letniemu mężczyźnie prawo jazdy i skierują wniosek do sądu o ukaranie za to wykroczenie.

Na 1 Maja, w różnych częściach Rudy Śląskiej policjanci ruchu drogowego prowadzą systematyczne kontrole prędkości jazdy, zarówno w ciągu dnia jak i w nocy, gdy kierowcy lubią sobie przycisnąć ze względu na mały ruch. Większość poważnych przekroczeń prędkości i zatrzymań praw jazdy ma miejsce właśnie na tej głównej ulicy Rudy Śląskiej.

Jesienna aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Wielu kierowcom wydaje się, że mogą jechać szybko i dobrze panują nad pojazdem. Tymczasem nawierzchnia dróg jest różna, do tego opady deszczu i leżące na drogach liście wydłużają drogę hamowania pojazdu. W skrajnych przypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach czy pokonywanie zakrętów z dużą prędkością może być bardzo niebezpieczne.


Komentarze