16 Czerwca – Dziś świętują: Alina, Aneta, Budzimir.

Sukces Rudzianina w „Milionerach” – Paweł Mastalerz wygrywa 125 tysięcy złotych!

Wielki sukces Rudzianina w „Milionerach” – Paweł Mastalerz wygrywa 125 tysięcy złotych!
18 maja, 2026

W 103. i 104 odcinku popularnego teleturnieju „Milionerzy” oczy widzów zwrócone były na Pawła Mastalerza, Rudzianina, który na co dzień zawodowo zajmuje się tematami o najwyższej randze międzynarodowej. Jako konsultant ds. ekonomicznych w Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Paweł Mastalerz wspiera państwa członkowskie w projektowaniu inwestycji jądrowych oraz pozyskiwaniu na nie funduszy.

Jego gra zaimponowała wszechstronnością. Uczestnik musiał wykazać się wiedzą z zakresu geografii, historii i tradycji w Polsce oraz języka polskiego, a także szeroko pojętą wiedzą ogólną. Przez cały czas na widowni wspierali go najbliżsi: brat Mikołaj, siostra Agnieszka oraz przyjaciółka – także Agnieszka. Hubert Urbański, dopytując o styl gry pana Pawła, dowiedział się od jego przyjaciółki Agnieszki, że gracz „bywa kreatywny w odpowiedziach” i potrafi celnie ripostować.

Kluczowym momentem gry było pytanie za 125 tysięcy złotych, które dotyczyło historii medycyny. Hubert Urbański zapytał o to, z jakiego grzyba odkrywca penicyliny, Alexander Fleming, wyizolował ten przełomowy lek. Do wyboru były cztery opcje: kropidlak, pędzlak, pleśniak oraz borowik.

Paweł Mastalerz wykazał się ogromną wiedzą i opanowaniem, lecz przy dziesiątym pytaniu zdecydował się zachować bezpieczny wariant. Nie będąc pewnym poprawnej odpowiedzi, zrezygnował z dalszego ryzyka i opuścił studio z czekiem na 125 tysięcy złotych. To fantastyczny wynik, który potwierdził wszechstronność Rudzianina i zapewnił mu zasłużone miejsce w gronie najlepszych graczy tej edycji.

Źródło: Polsat/Milionerzy

Autor wpisu

REDAKCJA
REDAKCJA