Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zupełnie nowe wiaty przystankowe

22-06-2018, 10:28 Agnieszka Lewko

Jeden z naszych Czytelników zapytał nas o wiatę na przystanku Wirek-Odrodzenia. – Codziennie z tego przystanku odjeżdżam do pracy i zastanawiam się, dlaczego jesienią ubiegłego roku została zdemontowana na nim wiata – zastanawia się pan Józef, nasz Czytelnik. Okazuje się, że wszystko po to, aby w przyszłości było lepiej.

Wiata na przystanku Wirek-Odrodzenia była w złym stanie technicznym, dlatego w jej miejscu zostanie ustawiona, która będzie przeniesiona z innego przystanku. Warto dodać, że miasto planuje także ustawienie zupełnie nowych wiat przystankowych w innych dzielnicach Rudy Śląskiej. W sumie będzie ich osiem.

Wiaty będę zrobione na wzór tych, które zostały zamontowane już w 2017 roku. – Są to nowoczesne obiekty, zaprojektowane specjalnie dla naszego miasta. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał cztery miesiące na wykonanie wszystkich ośmiu nowych wiat przystankowych – tłumaczy Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Nowe wiaty przystankowe zostaną ustawione na przystankach: Nowy Bytom-Centrum przy ul. Chorzowskiej (kierunek Świętochłowice), Nowy Bytom-Czarny Las przy ul. 1 Maja (kierunek Ruda), Nowy Bytom-Czarny Las przy ul. 1 Maja (kierunek Wirek), Godula-Plac Niepodległości (kierunek Ruda), Godula-Plac Niepodległości (kierunek Chebzie), Bielszowice-Kopalnia przy ul. Kokota (kierunek Wirek), Chebzie Rondo przy ul. Niedurnego (kierunek Nowy Bytom), Chebzie Rondo przy ul. Niedurnego (kierunek Godula).

W Rudzie Śląskiej są 223 przystanki autobusowe, w tym 156 przystanków ma wiaty. Warto dodać, że 145 wiat jest własnością miasta. Z kolei przystanków tramwajowych jest 41, a 14 z nich wyposażonych jest we wiaty, które są własnością spółki Tramwaje Śląskie.


Komentarze


22-06-2018, 14:41
paszeko napisał(a):

kiedy ?????