Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

,,Znikające” przystanki…

14-08-2019, 08:53 Joanna Oreł

Nasi Czytelnicy zgłosili nam sprawę kolejnej wiaty przystankowej, która została usunięta. Tym razem chodzi o tzw. wiatokiosk, który dotychczas znajdował się na przystanku Bykowina-Górnośląska. Okazuje się, że prywatny właściciel zlikwidował go, ale jak podkreślają rudzcy urzędnicy – wkrótce w tym oraz pozostałych miejscach pojawią się nowe wiaty.

Chodzi o przystanek autobusowy przy ul. Gwareckiej w Bykowinie, z którego można odjechać m.in. w kierunku Nowego Bytomia. – Dotychczas była tam wiata, a obok działał kiosk i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz została nam tylko ławka, a więc w przypadku gorszej pogody nie ma nawet gdzie się schronić – żali się jeden z mieszkańców.

Z informacji przekazanych przez rudzki Urząd Miasta wynika, że wspomniany wiatokiosk był prywatny i został usunięty przez właściciela. Na tym jednak nie koniec. – Podobna sytuacja zaistniała jeszcze w czterech lokalizacjach m.in. (na przystankach – przyp. red.) Bykowina-Gwarecka kier. Kochłowice przy ul. Gwareckiej, Kochłowice-Kościół kier. Wirek przy ul. Wyzwolenia, Wirek-Ratusz kier. Halemba oraz Wirek-Kościół kier. Halemba przy ul. 1 Maja – wylicza Aneta Błaszczyk, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej. – Do czasu ustawienia wiat przystankowych na powyższych przystankach zostały zamontowane ławki – dodaje.

Jak na razie nowa wiata pojawiła się przy ul. Wyzwolenia w Kochłowicach. – Pozostałe wiaty ustawiane będą sukcesywnie w miarę posiadanych środków. Na chwilę obecną jeszcze nie wiadomo, jaka wiata zostanie ustawiona we wskazanej lokalizacji (czyli na przystanku Bykowina -Górnośląska – przyp. red.) – podsumowuje Aneta Błaszczyk.

 


Komentarze


03-09-2019, 10:48
Typowy Rudzianin napisał(a):

Szanowni Państwo czy można Was prosić o nagłośnienie w tej samej sprawie. Mianowicie chodzi o przystanek tramwajowy Wirek Katowicka w kierunku Wirek Odrodzenia jest wiata niestety w kierunku Bykowina Mijanka nie ma nawet ławki. Bardzo bym prosił o nagłośnienie tego problemu.

27-08-2019, 08:48
Mieszkaniec RŚL napisał(a):

Jak długo Urząd Miasta jeszcze bedzie czekał z tymi wiatami ? Już minęło parę miesięcy a wiaty dalej jak nie było tak nie ma