Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Znane są trzy kolejne nazwiska

15-07-2022, 14:22 Joanna Oreł

Michał Baborski, Maciej Mol oraz Paweł Dankiewicz to nazwiska kolejnych osób, które zamierzają ubiegać się o fotel prezydenta Rudy Śląskiej w zbliżających się wyborach przedterminowych.

Paweł Dankiewicz mieszka w Rudzie Śląskiej, z wykształcenia jest pedagogiem i deklaruje się jako społeczniki i aktywista. - Jestem człowiekiem uczciwym, dojrzałym, zaradnym, pomysłowym o silnej i charyzmatycznej osobowości, który wkłada ciężką pracę w to, co robię. Bardzo ważne są dla mnie prawa człowieka i godność ludzka, dlatego też przywiązuję do tego ogromną uwagę i szacunek, by ludzie z którymi pracuję, mieszkańcy, seniorzy oraz młodzież, z którymi rozmawiam i coś wspólnie ustalam, mieli pewność, że moje słowo będzie dotrzymane. I tak będzie - wylicza przyszły kandydat.

Ma on zamiar m.in. wprowadzić regularny dyżur oraz spotkania z mieszkańcami, rozsądne gospodarowanie finansami miasta, budowę placów zabaw w każdej dzielnicy, podniesienie poziomu opieki medycznej i szpitalnej oraz organizację licznych imprez sportowych.

Kolejna osoba, która potwierdziła swoją kandydaturę w wyborach na stanowisko prezydenta miasta, to Michał Baborski, mieszkaniec Rudy Śląskiej. - Decyzję podjąłem już dawno, ponieważ widziałem wiele błędów poprzedniczki. Dlatego chcę naprawić to miasto - deklaruje Michał Baborski.

Przyszły kandydat zamierza skupić się m.in. na ograniczeniu wycinki drzew, wprowadzeniu systemu wypożyczania rowerów miejskich oraz zniesieniu opłaty za posiadanie psa. - Zależałoby mi także na przebudowie rynku w Rudzie Śląskiej oraz wprowadzeniu tam elementów zieleni, a także uruchomieniu fontanny - zapowiada Baborski. - Będę ponadto bronił kopalń, aby nie doprowadzić do ich zamknięcia, bo węgiel to nasze czarne złoto - dodaje. Baborski sam zresztą pracuje w górnictwie.

Maciej Mol to z kolei przedsiębiorca z Katowic i właśnie swoim doświadczeniem zawodowym oraz programem z tym związanym chce przekonać do siebie mieszkańców. - Jako przedsiębiorca jestem w stanie zaproponować Rudzie Śląskiej, jak zarobić pieniądze dla tego miasta, a nie tylko je wydawać - a politycy i samorządowcy na razie tylko wydają te pieniądze - mówi Maciej Mol. - Do tego dochodzi to, że widzę, iż Ruda Śląska jest zaniedbana - dodaje.

Mol ma w planach m.in. sprowadzenie do Rudy Śląskiej firm, aby zwiększyć wpływy z podatku dochodowego dla miasta. Zamierza także walczyć z procesem wyludniania się Rudy Śląskiej, poprawić funkcjonowanie Szpitala Miejskiego, budować nowe ścieżki rowerowe oraz wprowadzić koncepcję “smart city” w naszym mieście.

Dodajmy, że swoją chęć wystartowania w wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej zadeklarowali także były wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer oraz Bożena Modzelewska - kandydatka z ramienia Konfederacji. Wymienione osoby do 17 sierpnia muszą zebrać co najmniej 3 tys. podpisów, aby znaleźć się na liście. Nieoficjalnie mówi się też o kandydaturzy posła Marka Wesołego.

Dotychczas w katowickiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego zarejestrowane zostały cztery komitety wyborcze: Komitet Wyborczy PL!SP, Komitet Wyborczy stowarzyszenia Rudzki Samorząd, Komitet Wyborczy Wyborców Paweł Dankiewicz Nowa Polska oraz Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Mejera. Trzy kolejne czekają na zarejestrowanie - Komitet Wyborczy Wyborców Michał Baborski Razem dla Rudy Śląskiej, Komitet Wyborczy Ślonzoki Razem oraz Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Toboły.

 


Komentarze


16-07-2022, 15:57
Rudzianin napisał(a):

Baborski pijak, ostatnio nawalony w pracy i interweniowała policja, Dankiewicz po zarzutach w prokuraturze. Same asy to fakt...

15-07-2022, 23:54
Młoda. napisał(a):

"Ci co mieszkają w Rudzie Śląskiej w cyrku się nie śmieją ". Ładnie potrafią mówić/pisać, o tym co wielu mieszkańców by chciało. Postulaty na poziomie przedszkola. Ale ktoś powie konkretnie jak coś chce zmienić/zrobić? Podniesienie jakości opieki medycznej? W jaki sposób, jakiś konkretny plan działania na najbliższe lata, jakiś plan skąd pozyskać na to środki? Przebudowa rynku czy to rzecz, pierwszej potrzeby? Znów skąd pieniądze? Gdzie Ci kandydaci byli aktywni w ostatnich latach? Może zamaist zniesienia podatku za psa postawić więcej pojemników na odchody i zorganizować jakieś edukacyjny twór na temat posiadania psa i związanych z tym obowiązków? Może zamiast organizacji imprez sportowych, dofinansować istniejące w mieście kluby? Można długo wymieniać... Ale aż strach pomyśleć kto może zostać prezydentem tego miasta.

15-07-2022, 16:35
rudzianin napisał(a):

O P.Baborskim mogłbym powiedziec wiele , bo znam go osobiscie z wieców , marszow w czasie pandemii ci co go znają wiedzą ze zawsze robił i robi wszystko ale czyimiś łapkami .... człowiek starający sie dojsć do władzy ale czyimś kosztem

15-07-2022, 14:32
John napisał(a):

Zapraszam na YouTube i wpisać sobię imię i nazwisko jednego z kandydatów m.b masakra