Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zmiany w zarządzie

22-08-2012, 08:06 Monika Herman - Sopniewska

Zarząd parku wodnego odwołany, od kilku dni spółką zarządza nowy prezes. Zmieniono również zarząd spółki celowej  – właściciela parku wodnego w Rudzie Śląskiej.

- Postanowiliśmy zmienić zarządy spółek ponieważ oczekiwania wobec zarządów były jasno skonkretyzowane, zawierały się przede wszystkim w datach i terminach, które nie są dotrzymywane. To podstawowy zarzut. Do tego nakłada się problem z Polimexem, który ma poważne kłopoty finansowe. Doszliśmy do wniosku, że czas zmienić zarząd, bo terminy nam upływają, a  postęp prac jest nie taki jak oczekiwaliśmy – mówi Jacek Morek, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

O kłopotach związanych z opóźnieniem budowy Aquadromu już informowaliśmy.  Park wodny miał być otwarty 1 września. Już wiadomo, że tak się nie stanie. Powodem opóźnienia są problemy finansowe generalnego wykonawcy robót. Polimex Mostostal S.A.  poinformował    o  zmianie terminu zakończenia realizacji inwestycji, przedstawiając nowy harmonogram robót, według którego park wodny ma zostać otwarty 30 września. Nikt jednak oficjalnie nie chce potwierdzać tego terminu.

- Prace trwają, ale bez uzgodnienia z generalnym wykonawcą nie chciałbym wskazywać, że to będzie koniec września lub początek października. Ale na pewno w tym roku. Proszę pamiętać, że ta inwestycja jest napędzana przez kredyt. Ważną stroną tej całej „układanki” jest bank, który również jest zaniepokojony opóźnieniami w budowie – mówi Jacek Morek.

Nowym prezesem spółki celowej został Jacek Wicki, a prezesem zarządu Aquadromu jest  Ryszard Karoń.

 

 

 


Komentarze