Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Zmiana na stanowisku sekretarza miasta

24-07-2023, 13:26 JO

Liliana Moskała-Zydra nowym Sekretarzem Miasta Ruda Śląska. Na tym stanowisku zastąpiła Grażynę Jandułę-Jondę, która pełniła tę funkcję od 2011 roku i właśnie przeszła na emeryturę.  - Serdecznie dziękuję dotychczasowej Pani Sekretarz za wieloletnią pracę na rzecz naszego magistratu i mieszkańców. Zawsze mogliśmy liczyć na jej gotowość do poszukiwania efektywnych rozwiązań różnych problemów. Dziękuję za odwagę w podejmowaniu decyzji, profesjonalizm, a także wytrwałą codzienną pracę, która nierzadko była okupiona poświęceniem czasu wolnego – mówi prezydent Michał Pierończyk.

Liliana Moskała-Zydra jest związana z rudzkim magistratem od ponad 20 lat. Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku politologia. Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach: samorząd terytorialny, prawo pracy i prawo socjalne; prawo pracy i ubezpieczeń społecznych; zarządzanie i umiejętności menedżerskie z elementami coachingu. Obecnie studiuje na kierunku nadzór nad samorządem terytorialnym na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W rudzkim urzędzie pracuje od 2001 roku. Od 2011 roku zajmowała stanowisko zastępcy naczelnika w Wydziale Kadr, a od roku 2018 roku naczelnika Kancelarii Urzędu Miasta.

Prywatnie Liliana Moskała-Zydra pochodzi z Makowa Podhalańskiego i stąd jej zamiłowanie do gór. Jest przewodnikiem górskim, zajmuje się wspinaczką. Wolny czas spędza też na spacerach z psem oraz z ulubioną książką.

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze