Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Złota odznaka dla SP nr 20

20-10-2021, 11:58 Joanna Oreł

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 20 w Kochłowicach stał się okazją do podwójnego świętowania. Placówce nadano bowiem Złotą Odznakę za Zasługi Dla Województwa Śląskiego. To wyjątkowe wyróżnienie zostało przyznane z okazji obchodzonego w ubiegłym roku 110-lecia szkoły.

– Nasza szkoła od pokoleń jest ważna dla mieszkańców Kochłowic, a nagroda to ogromne wyróżnienie i podkreślenie zasług SP nr 20 dla środowiska lokalnego. Chcemy, aby kolejni uczniowie, którzy opuszczają nasze mury, byli świadomymi obywatelami oraz osobami zaangażowanymi w sprawy miasta, regionu i kraju – mówi Katarzyna Szuba, dyrektor SP nr 20. – Nie bez znaczenia jest poziom edukacji, który udaje nam się utrzymywać. Zazwyczaj odnotowujemy najlepsze wyniki w egzaminach klas ósmych, a absolwenci są wysoko w kwalifikacjach do szkół ponadpodstawowych. Poza tym m.in. rozwijamy współpracę zagraniczną, kształcenie regionalne oraz jesteśmy szkołą z patronatem Uniwersytetu Śląskiego – wylicza.

Złota Odznaka za Zasługi Dla Województwa Śląskiego została wręczona szkole podczas czwartkowego (14.10) Dnia Edukacji Narodowej. Nagrodę przekazała Urszula Koszutska, radna Sejmiku Województwa Śląskiego. – Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękuję pracownikom rudzkiego sektora oświatowego za wszystkie inicjatywy i zaangażowanie w pracę, dzięki czemu nasze szkoły i przedszkola stoją na najwyższym poziomie – podsumowała uroczystość wiceprezydent Anna Krzysteczko. – Dziś otrzymaliśmy na to kolejny dowód, bowiem Szkoła Podstawowa nr 20 im. Marii Konopnickiej w Kochłowicach otrzymała odznakę honorową za zasługi dla województwa śląskiego. To ogromne wyróżnienie nie tylko dla społeczności tej placówki, ale całej rudzkiej oświaty i naszego miasta – dodała


Komentarze