Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zimowe obowiązki

20-02-2012, 07:19 Tadeusz Piątkowski


Ostatnie opady śniegu utrudniły życie zarówno kierowcom, jak i pieszym. O ile o przejezdność dróg dbają odpowiednie służby, odśnieżając je według kolejności ich ważności, to problemem stają się chodniki. Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przypomina właścicielom nieruchomości o obowiązku usuwania śniegu i lodu zalegającego na chodnikach wzdłuż ich posesji w taki sposób, by nie utrudniał ruchu pieszych i pojazdów. Właściciele i administratorzy budynków zobowiązani są także do usuwania śniegu z dachów budynku. Ten sam obowiązek dotyczy zwisających sopli.

Zimowym utrzymaniem dróg I, II, III i IV kolejności odśnieżania zajmuje się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, który do prowadzenia Akcji Zima ma przeznaczyć 31 jednostek przystosowanych do prowadzenia akcji odśnieżania, posypywania piaskiem i solanką dróg na terenia miasta. Termin rozpoczęcia akcji odśnieżania od momentu rozpoczęcia opadów określony jest na 30 minut.

Problemy związane z uciążliwościami spowodowanymi opadami śniegu mieszkańcy mogą zgłaszać do Centrum Zarządzania Kryzysowego pod bezpłatnym numerem telefonu 800 158-800.


Komentarze