Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zbierał autografy po świecie. Teraz przekaże je dla WOŚP

13-01-2018, 20:43 Joanna Oreł

2025 zł – taki dotychczas wynik uzyskała aukcja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach której licytowana jest flaga, podarowana przez rudzianina, Mateusza Kucharczyka. Jest to o tyle niezwykły „prezent”, że Mateusz zebrał na niej autografy od ponad 80 gwiazd, na które „poluje” od ok. 13 lat.

– Natomiast od pięciu lat, kiedy tylko podróżowałem po świecie na różnego rodzaju koncerty, eventy, gale, brałem z sobą flagę Polski. Podczas tych wyjazdów miałem okazję spotkania się z największymi światowymi gwiazdami, którym opowiadałem o akcji WOŚP i prosiłem o przyłączenie się w formie złożenia autografu na fladze Polski – opowiada Mateusz Kucharczyk.

Łowca autografów już w ubiegłym roku, kiedy to odbył się jubileuszowy – 25. finał WOŚP – myślał o przekazaniu flagi na licytację w słusznym celu. – Jednak na fladze zostało jeszcze trochę wolnego miejsca i pomyślałem, że warto ją zapełnić do końca. Tym sposobem zostało tylko jedno wolne miejsce dla Jurka Owsiaka, który po ponad czterech latach złożył swój autograf na mojej fladze – wyjaśnia Mateusz.

Ostatecznie znalazło się na niej 85 autografów znanych na świecie gwiazd muzyki czy kina. Są to m.in. Slash, Queen, Scorpions, Ennio Morricone, Ed Sheeran, Enrique Iglesias, Ariana Grande, Sharon Stone, Eva Longoria, czy Pierce Brosnan.

Aukcja trwa pod linkiem: http://aukcje.wosp.org.pl/flaga-z-podpisami-gwiazd-z-calego-swiata-i5805661. Dotychczas zebrano ponad 2 tys. zł.


Komentarze


11-02-2018, 13:06
Kolekcjoner napisał(a):

Niestety w młodości był to oszust,który deklarował chęć wymiany autografów a potem nie wysyłał swoich na wymianę. Takie rzeczy się pamięta. Potem na jego stronie widziałem autografy dedykowane dla mnie. Dobrze ,że w porę się opamiętał i robi coś z pożytkiem dla innych.

14-01-2018, 13:24
Karolina napisał(a):

Coś pięknego, wielki szacunek dla tego chłopaka!