Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zaplanowali przyszłość na 6!

25-01-2018, 14:44 Joanna Oreł

Ponad 50 gimnazjalistów z obecnej SP nr 17 miało okazję w czwartek (25.01) przekonać się, czy swoją przyszłość być może zwiąże z informatyką, budownictwem, elektroniką, a może energetyką odnawialną, a zarazem skonsultować to z doradcą zawodową. W tym celu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 na Wirku odbyły się warsztaty.

– Nasi goście zostali podzieleni na kilka grup, w ramach których odbywały się zajęcia – najpierw z doradcą zawodowym, a później prezentujące nasze kierunki kształcenia – mówiła Anna Jońca, koordynatorka warsztatów z ZSP nr 6.

Uczniom SP nr 17 z Bielszowic podczas spotkania w „Koperniku” ich starsi koledzy zaprezentowali poszczególne pracownie oraz wyjaśnili m.in., jak w praktyce wygląda programowanie, posługiwanie się programem AutoCad, lutowanie, czy programowania mikrokontrolerów. – Bardzo zaangażowali się w te zajęcia i to nas cieszy, bo naszym celem jest przyciągnięcie nowych uczniów do szkoły. Tak też i brzmiało hasło warsztatów „Zaplanuj Swoją Przyszłość na 6, czyli zaplanuj swoją ścieżkę rozwoju zawodowego w ZSP 6 im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej” – wyjaśnia Anna Jońca.


Komentarze